Duyurular

Kemalpaşa İlçesi Hk.

Değerli abonelerimiz öncelikle bayramınızı kutluyoruz. Sevdiklerinizle  sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyoruz.
Kemalpaşa ilçemizde son bir kaç gündür baş gösteren su sıkıntısı herhangi bir arıza veya sistemsel bir sorundan değil, dönem itibariyle ilçedeki aşırı tüketimden kaynaklanmaktadır.  
Kemalpaşa ilçesinin içme suyu ihtiyacını bugüne dek sorunsuz karşılayan iki kaynak ile üç içme suyu kuyusu tam kapasite ile devrede olmasına karşın son 3 gündür üst kotlarda oturan abonelerimiz tüketimin yüksek olduğu saatlerde yeterli su alamamaktadır. 

Bu durumun  bu yılın kurak geçmesi nedeniyle kaynak ve kuyulardaki su miktarının azalmasının yanı sıra pandemi de ,bayram öncesi hazırlıkları ve bayram sürecinde su tüketiminin  artması, ilçemiz de Tarım ve hayvancılığın yaygın olması bu alanda da içme suyunun yaygın kullanıldığın dan kaynaklandığı düşünülmektedir. 

Su kaynaklarımızı tasarruflu kullanmak ve israf etmemek için özen göstermeliyiz. Göstermiş olduğunuz anlayıştan ve sabırdan dolayı teşekkür ederiz.