Haber Detay

​Verilen sözler tutuluyor Urla’da hizmet durmuyor

16.05.2020

Whatsapp'da paylaş' Twitter'da paylaş Facebook'da paylaş
30 ilçede yol ve altyapı yatırımlarını kesintisiz sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Urla’da da tarihi adımlar atıyor.

İlçeye son 4 ayda 30 bin ton asfalt serildi, İZSU Genel Müdürlüğü ise içme suyu ve kanal yatırımlarına hız verdi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Urla'daki hizmetlerin aksamadan yürütüleceği, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlarla işbirliği içinde sorunların çözüleceği yönünde verdiği sözler yerine getiriliyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, İZSU, İZBETON ve Urla Yerel Hizmetler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda belediyenin tüm birimleri ilçenin ihtiyaçlarının giderilmesi için çalışıyor.

Gülbahçe altyapıya kavuşuyor
İZSU Genel Müdürlüğü de Urla’daki yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. İlçenin ihtiyaçlarının giderilmesi ve sorunların çözülmesi için gelen talepleri karşılayan İZSU, devam eden işlerin yanı sıra yeni projeler için de yoğun bir şekilde çalışıyor. Gülbahçe Mahallesi’ndeki yaklaşık 24 milyon liralık altyapı çalışmalarında önemli mesafe kaydedildi. Gülbahçe ve Karapınar mevkilerindeki 59 kilometrelik kanalizasyon, 7,6 kilometrelik terfi, 3,2 kilometrelik yağmur suyu hattı ve 2 kilometrelik dere ıslahını içeren çalışmalar devam ediyor.