Haber Detay

Ekiplerimiz Dört Bir Koldan Çalışıyor

04.09.2020

Whatsapp'da paylaş' Twitter'da paylaş Facebook'da paylaş
İZSU Genel Müdürlüğü dere ve kanal temizliklerini kesintisiz sürdürüyor.

Ekipler kent bütününde dere yataklarında sorunlu noktalara neşter vururken  kanal temizlikleri ile ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Poligon ve Çitlenbik derelerinde büyük çaplı çalışmalar yürütülüyor.

Poligon Deresi’nin üst kesimlerinde çökeltme havuzu oluşturuldu, kanalizasyon hattı temizlendi. Çökeltme havuzu yağışlarda katı maddelerin akıntı ile denize sürüklenmesi engelleyecek.

Hatay İnönü Caddesi 40 Sokakta yağmur suyu kanalları temizlendi,yağmur suyu ızgaraları da yenileniyor. Hatay 805 - 822 sokak arasında tamamlanan kanal temizliğinin ardından koku oluşmasının önüne geçilmesi için ilaçlama işlemi de gerçekleştirildi.

Karabağlar Çitlenbik Deresi’nde karayolu geçiş köprüsü altındaki kare kesitli galeri hattında genişletilme ve derinleştirme çalışmalarını kapsayan yenileme işlemi sürüyor.  Tamamlanan imalat çalışmaları kapsamında Çitlenbik Deresi'nin Yeşildere çevre yolu üzerindeki yol boyunca devam eden 140 ve 70 santim derinliğinde 2 adet de ızgaranın yapımı tamamlandı.