İlçelerdeki Hizmet Binaları Yenileniyor

19.04.2011

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, ilçelerdeki birimlerini yenilemeye başladı. Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni hizmet binası oluşturan İZSU, Narlıdere Şube Müdürlüğü olarak hizmet verecek yeni binanın inşaatı için ihaleye çıkacak.  Çevik Bir Meydanı’nda hizmet vermesi planlanan Buca Şube Müdürlüğü binası için de proje hazırlanacak.  
İlk yeni tesis Karşıyaka'ya
İZSU’nun Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Cumhuriyet Su Deposu’nun bulunduğu 3 bin metrekarelik alanda yapımını gerçekleştirdiği hizmet binaları, su ve kanal arızalarına müdahale eden ekiplerin daha rahat bir ortamda hizmet vermesi için planlandı. Tek kat olarak inşa edilen hizmet binaları iki ayrı bölümden oluşuyor. Kanal Amirlik ve Karşıyaka Teknik Amirlik olarak hizmet veren binalarda tuvalet, duş,  mutfak ve iki adet yemekhane bulunuyor.  Ayrıca su ve kanal arızılarına müdahale eden araçlar için geniş otopark alanları oluşturuldu. Isı pompalı geri kazanım sistemleri ile tesiste ekonomik ısıtma da  sağlanıyor. Tesis 2 milyon 146 bin TL’ye mal oldu. 

 


 
Narlıdere ve Buca yeni binasına kavuşacak
İZSU Genel Müdürlüğü, Narlıdere Şube Müdürlüğü’nü de Balçova’da yeni oluşturacağı hizmet binasına taşıyacak.  Narlıdere Şube Müdürlüğü yeni binasının yapımı çin ihale dosyası hazırlanıyor. İZSU, Balçova Çetin Emeç Mahallesi’nde yaklaşık 750 metrekarelik alanda 6 katlı bina inşa edecek. Şirinyer Parkı içinde yer alan Buca Şube Müdürlüğü için de Çevik Bir Meydanı’nda modern bir hizmet binası oluşturulacak. 750  metrekarelik alanda 4 kat olarak inşa edilecek binanın proje ihalesi yapıldı.